Серпнева онлайн-конференція для вчителів фізичної культури «Фізична культура: розвиваємо особистості»

y.cherpak27 серпня 2021 року в Інституті післядипломної освіти Київського університету імені Бориса Грінченка для вчителів освітньої галузі фізичної культури закладів загальної середньої освіти (ЗЗСО) м. Києва відбулась серпнева он-лайн конференція «Фізична культура: розвиваємо особистості». Конференція проходила  в рамках Київського освітнього он-лайн форуму «Нова українська школа – новий простір освіти» за сприяння Департаменту освіти і науки виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації).

Модератори заходу:
Мельник С. Б., головний спеціаліст відділу позашкільної освіти Департаменту освіти і науки виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації);
Черпак Ю. В., старший викладач кафедри дошкільної та початкової освіти Інституту післядипломної освіти Київського університету імені Бориса Грінченка, кандидат педагогічних наук.

Спікери заходу обговорювали педагогічні новації 2021/2022 навчального року:
1. «Нова українська школа: перехід на наступний рівень». Модельна навчальна програма. Фізична культура. 5-6 класи. 2021 р. (за програмою НУШ).
2. «Нормативно-правове забезпечення та методичні рекомендації освітньої галузі «Фізична культура» в ЗЗСО на 2021/2022 н. р.».
Доповідач: Черпак Ю. В.
3. «Організація, проведення Олімпійського уроку та тижня, фестивалю «Challenge Fest», планування фізкультурно-оздоровчих заходів для учнівської молоді ЗЗСО на І півріччя 2021/2022 н. р.».
i.korniienkoДоповідач: В’яла О. М., начальник навчально-спортивного відділу Київського міського відділення (філія) Комітету фізичного виховання Міністерства освіти і науки України.
4. «Інтегративні аспекти музичного та фізичного розвитку молодших школярів».
Доповідач: Еманова Зоя, учитель музичного мистецтва Українського колежу імені В. О. Сухомлинського спеціалізованої школи № 272 Дніпровського району, кандидат педагогічних наук.
5. «Інклюзивне навчання на уроках фізичної культури».
Доповідач: Корнієнко І. П., методист НМЦ професійного розвитку педагогічних працівників Інституту післядипломної освіти Київського університету імені Бориса Грінченка, майстер спорту.

Дискусійний простір он-лайн конференції учасники заходу заповнили порадами, рекомендаціями, фаховими запитаннями і творчими педагогічними ідеями.

У новому навчальному році бажаємо столичним вчителям фізичної культури творчих злетів, нових педагогічних ідей та успіхів на педагогічній ниві нової української школи!

Черпак Ю. В. «Нова українська школа: перехід на наступний рівень»

Черпак Ю. В. Нормативне забезпечення освітньої галузі «Фізична культура» у 2021/2022 н. р. в закладах загальної середньої освіти

Оцінювання  досягнень учнів 5-11(12)-х класів, які за станом здоров’я зараховані до спеціальної групи з фізичної культури. Наказ Міністерства освіти і науки України від 03.06.2008 № 496 «Про затвердження Інструкції з ведення класного журналу учнів 5-11(12)-х класів загальноосвітніх навчальних закладів». Розділ 2. Пункт 2.1.

Інструкція про розподіл учнів на групи для занять на уроках фізичної культури

Наказ Міністерства охорони здоров’я України, Міністерства освіти і науки України від 20.07.2009 № 518/674 «Про забезпечення медико-педагогічного контролю за фізичним вихованням учнів у загальноосвітніх навчальних закладах»

В’яла О. М. «Організація, проведення Олімпійського уроку та тижня, фестивалю «Challenge Fest», планування фізкультурно-оздоровчих заходів для учнівської молоді ЗЗСО на І півріччя 2021/2022 н. р.»

Еманова Зоя. «Інтегративні аспекти музичного та фізичного розвитку молодших школярів»

Еманова Зоя. Пісні для музичних руханок:

Корнієнко І. П. «Інклюзивне навчання на уроках фізичної культури»

Методичні рекомендації щодо проведення уроків фізичної культури в 2021/2022 н. р.

Наказ Міністерства освіти і науки України від 13.07.2021 № 813 «Про затвердження методичних рекомендацій щодо оцінювання результатів навчання учнів 1-4 класів закладів загальної середньої освіти»

Інформаційний лист Інституту модернізації змісту освіти Міністерства освіти і науки України щодо оцінювання учнів 1-4 класів у 2021/2022 н. р.

Орієнтири для оцінювання модельних навчальних програм

Перелік навчальної літератури, програм рекомендованої МОН України для використання в ЗЗСО для дітей з особливими освітніми потребами на 2021/2022 н. р.