Серпнева конференція вчителів фізичної культури та тренерів спортивних секцій

23 серпня 2023 року відбулася серпнева конференція вчителів фізичної культури та тренерів спортивних секцій закладів загальної середньої освіти Києва. Захід проходив у рамках Серпневого освітнього форуму «Столична освіта: якість в умовах воєнного стану».

Конференція відбулась на базі школи І-ІІІ ступенів № 266 Дарницького району (директорка – Кучерява Валентина Валентинівна). Учасниками заходу стали понад 70 педагогів.

Мета конференції – обмін досвідом щодо мотивування учасників освітнього процесу до навчання в умовах воєнного стану, розвиток основних фізичних якостей і соціальна адаптація учнів з особливими потребами на уроках фізичної культури, створення безпечного освітнього середовища через атмосферу довіри, взаємоповаги і взаємодопомоги.

Модератор заходу – Черпак Юрій Васильович, доцент кафедри дошкільної та початкової освіти Інституту післядипломної освіти Київського університету імені Бориса Грінченка, кандидат педагогічних наук.

Учасники заходу ознайомилися з досвідом роботи з інклюзивного навчання на уроках фізичної культури школи І-ІІІ ступенів № 266 та інклюзивно-ресурсного центру № 2 Дарницького району.

Кучерява В. В., директорка школи І-ІІІ ступенів № 266

Кучерява Валентина Валентинівна представила принципи роботи школи І-ІІІ ступенів № 266 за темою: «Корекційно-реабілітаційні інструменти на уроках фізичної культури» та «Здорова дитина – здорова нація: інклюзивне навчання на уроках фізичної культури в ЗЗСО». Зазначимо, що стаття Валентини Кучерявої «Здорова дитина – здорова нація: інклюзивне навчання на уроках фізичної культури в ЗЗСО» увійшла до методичного порадника «Столична освіта: якість в умовах воєнного стану. Порадник ІV. З досвіду роботи освітян міста Києва : навч.-метод.посіб. У 2-х ч. Ч.1. / Упоряд.: Фіданян О.Г., Войцехівський М.Ф., Дідур О.О. – Київ : Київ ун-т ім. Б. Грінченка, 2023. – С. 576-578.

Швець Н. І., директорка ІРЦ № 2 Дарницького району

Тема виступу Швець Надії Іванівни, директорки інклюзивно-ресурсного центру № 2 Дарницького району – «Значення фізичного розвитку дітей з особливими освітніми проблемами». Йшлося про аспекти роботи вчителя фізичної культури з дітьми в різних формах оздоровчих занять, надано поради щодо складання індивідуального плану розвитку дітей з ООП.

Артемчук М. А., корекційний педагог, вчитель-реабілітолог

Марія Артемчук, консультант інклюзивно-ресурсного центру № 2 Дарницького району, розкрила тему «Як розвинути мозок учня: фізична культура та кінезіологія». Педагоги дізналися багато нового про розвиток розумових здібностей і фізичного здоров’я учнів засобами рухових вправ.

Черпак Ю. В., доцент кафедри дошкільної та початкової освіти ІПО Університету Грінченка

Черпак Юрій Васильович, доцент кафедри дошкільної та початкової освіти Інституту післядипломної освіти Київського університету імені Бориса Грінченка, кандидат педагогічних наук, окреслив напрями роботи на 2023/2024 навчальний рік у контексті забезпечення якісної освіти галузі «Фізична культура». Педагогам було надано методичні рекомендації щодо організації освітнього процесу в 1-11 класах і пілотного проєкту за програмою Нової Української школи (7-9 класи).

Шнурок Є. В., учитель фізичної культури гімназії Міжнародних відносин № 323

Шнурок Євген Володимирович, учитель фізичної культури гімназії Міжнародних відносин № 323 Дарницького району, поділився досвідом роботи з організації віддаленого формату навчання та представив презентацію на тему: «Педагогічний кейс вчителя фізичної культури під час дистанційного навчання». Вчителі мали нагоду ознайомитись із цифровими інструментами, які активізують і зацікавлюють дітей.

Практичні майстер-класи в спортивній залі представили:

Лященко Віктор Георгійович, учитель фізичної культури школи І-ІІІ ступенів № 266, провів майстер-клас з питань організації заняття спортивного гуртка з елементами східних єдиноборств, участь у якому беруть діти з освітніми потребами. Педагоги ознайомились із педагогічними практиками й інноваційними технологіями навчання.

Георгієва А. В., учитель фізичної культури школи І-ІІІ ступенів № 266

Георгієва Алла Володимирівна, учитель фізичної культури школи І-ІІІ ступенів № 266, зацікавила учасників заходу майстер-класом «Використання нейробіки в процесі розумових ігор, естафет».

Сивохоп В. В., тренер «Flag Football»

Сивохоп Василь Васильович, тренер «Flag Football», представив варіативний модуль безконтактного футболу «Flag Football». У ході майстер-класу вчителі ознайомились із правилами гри, основами навчання через безпосереднє опанування різних вправ.

У дискусійному просторі вчителі долучилися до активних обговорень, ділилися досвідом роботи. Усі учасники конференції отримали сертифікати.

Бажаємо творчого натхнення та успіхів на педагогічній ниві!

Матеріали конференції
Шнурок Є. В.: ютуб-канал