Фестиваль науки – 2023: Cемінар-практикум «Розвиток лідерської компетентності вчителя фізичної культури»

18 травня 2023 року в рамках Фестивалю науки – 2023 проведено семінар-практикум «Розвиток лідерської компетентності вчителя фізичної культури». Захід відбувся в очному форматі на базі школи І-ІІІ ступенів № 266 Дарницького району.

Учасники семінару – вчителі фізичної культури, керівники спортивних гуртків і секцій закладів загальної середньої освіти міста Києва.

Модератор заходу – Черпак Юрій Васильович, старший викладач кафедри дошкільної та початкової освіти Інституту післядипломної освіти Київського університету імені Бориса Грінченка, кандидат педагогічних наук.

Спікери семінару:

Алла Георгієва, вчитель фізичної культури школи І-ІІІ ступенів № 266 Дарницького району, вчитель вищої категорії
Тема майстер-класу: «Sport time»

Ірина Байдак, вчитель фізичної культури СЗШ № 13 Святошинського району, вчитель вищої категорії, вчитель-методист
Тема майстер-класу: «Нова українська школа: сучасний урок фізичної культури»

Зоя Еманова, вчитель музичного мистецтва, музичний керівник українського колежу імені В. О. Сухомлинського Дніпровського району, вчитель вищої категорії, кандидат педагогічних наук
Тема майстер-класу: «Музика як засіб гармонізації рухової активності дітей»

Ксенія Погрібна, вчитель фізичної культури спеціалізованої школи № 47 імені А. С. Макаренка Печерського району, вчитель першої категорії
Тема майстер-класу: «Міжпредметні зв’язки та елементи «Team building» на уроках фізичної культури»

Було обговорено такі питання:

• Лідерська компетентність учителя фізичної культури.
  • Позитивний вплив музики на організм людини під час виконання фізичних вправ.
  • Організація фізкультурно-оздоровчої діяльності учнів в умовах НУШ.
  • Засоби гармонізації, підвищення рухливості та витривалості дітей.
  • Форми залучення учнів до самостійної творчої діяльності.
  • Розвиток навичок командної роботи.

Відкрила семінар-практикум директор школи І-ІІІ ступенів № 266 Кучерява Валентина Валентинівна. Вона презентувала роботу закладу освіти в сегменті організації фізкультурно-оздоровчого напрямку різних форм навчання.

Після завершення теоретичної частини учасники заходу взяли участь у практичних майстер-класах.

Учителі опановували технології навчання з формування навичок лідерського становлення, командної роботи (team skills), командного духу (team spirit), набували рухових компетентностей засобами діяльнісного підходу, інтелектуальних ігор, квестів, вправ на розвиток моторики, ознайомилися з особливостями добору музичного репертуару для ігрових руханок, естафет, покращення ефективності рухів засобами музики тощо.

На майстер-класах учителі ділилися педагогічним досвідом, долучалися до активного використання сучасних прийомів та інструментів навчання. Було проведено актуальні дискусії, надано практичні рекомендації.

Усі учасники заходу отримали сертифікати про підвищення кваліфікації на 10 годин / 0,33 ЄКТС.

Семінар-практикум сприяв розвитку лідерських якостей і навичок педагогічного партнерства вчителів фізичної культури.

Матеріали семінару

Сертифікати учасників