batkivshchyna-maty8 грудня 2017 року в місті Києві в Національному музеї історії України у Другій світовій війні відбувся Всеукраїнський науково-практичний семінар «Формування внутрішнього світу дитини засобами художньої культури у процесі олімпійської освіти» та «Реалізація національної ідеї становлення громадянина-патріота України через ціннісний потенціал олімпізму».

У роботі семінару брали участь кращі вчителі фізичної культури загальноосвітніх навчальних закладів як регіональних, так і м.Києва, що задіяні у Всеукраїнській мережі шкіл олімпійської освіти. Київ був представлений вчителями із 19-ти навчальних закладів. Також у заході брали участь методисти регіональних Інститутів післядипломної педагогічної освіти та міста Києва. Столичний Інститут післядипломної педагогічної освіти Київського університету імені Бориса Грінченка представляв Черпак Ю.В., методист НМЦ гуманітарної освіти та виховання.
Відео. Олімпійські цінності: Сміливість
Відео. Олімпійські цінності: Рівність
Відео. Олімпійські цінності: Дружба
Відео. Олімпійські цінності: Натхнення
Відео. Олімпійські цінності: Досконалість
Відео. Олімпійські цінності: Завзятість
Відео. Олімпійські цінності: Повага

Відкриття Всеукраїнського науково-практичного семінару розпочалося з вступного вітального слова почесних гостей – Булатової М.М., президента Олімпійської академії України, голови Комісії НОК України з олімпійської освіти; Коваленко Н.П., виконавчого директора НОК України; Малішевської А.П., директора гімназії «Потенціал» Оболонського району м. Києва.

Після привітання модератор заходу Єрмолова В.М., директор Олімпійської академії України разом із почесними гостями провела процедуру нагородження переможців Всеукраїнського конкурсу на кращу модель школи олімпійської освіти.

Формування у дітей світогляду на олімпійську освіту засобами художньої культури та становлення громадянина-патріота України через ціннісний потенціал олімпізму – саме такі питання були в центрі уваги учасників семінару.

Булатова М.М., президент Олімпійської академії України, захопила доповіддю на тему: «Концепція олімпійської освіти як елемент сталого розвитку олімпійського руху».

Сорокіна А.В., начальник управління олімпійського руху НОК України виступила на тему: «Олімпійські цінності».

Радченко Л.О., завідувач лабораторії олімпійської освіти НДІ НУФВСУ тематикою виступу була: «Реалізація культурно-освітньої складової олімпійського руху».

Актуальними були доповіді вчителів фізичної культури – Михайлової В.Д., ЗОШ № 142, м. Дніпро: ХІ Міжнародний молодіжний форум П’єра де Кубертена «Калокагатія – гармонія тіла, волі та розуму».

Степаненко Л.М., ЗОШ № 18 м. Суми: «Історична спадщина українського олімпійського спорту в процесі олімпійської освіти».

Хиврич І.В., НВК № 19 м. Кропивницький: «Патріотичне виховання школярів у процесі олімпійської освіти».

Дуже цікавим і насиченим виявився виступ колективу гімназії «Потенціал» м. Київ, що презентував театралізований культурно-освітній захід «О СПОРТ! ТИ – МИР!». Гімназія «Потенціал» є базовим загальноосвітнім навчальним закладом Олімпійської академії України у Всеукраїнській мережі шкіл олімпійської освіти.

У ході Всеукраїнського науково-практичного семінару учасники мали змогу після кожного виступу задавати питання доповідачам і почути на них змістовні практичні відповіді. Потребу суспільства в олімпійській освіті й виявило спілкування наживо, що є посутнім складником фізичного виховання дітей та учнівської молоді в Україні.

Всеукраїнський науково-практичний семінар визвав у всіх її учасників жвавий інтерес і зацікавленість.

Семінар проводився за сприяння МОН України, НОК України та Олімпійської академії України.